poniedziałek, 29 kwietnia 2013

10. MIłość

Dobry!

     Kilku z was pod postem o nienawiści wspominało o miłości. Postanowiłam więc wypowiedzieć się również na ten temat. Moja opinia jest podobna. Należy uważać na słowa. Jednak to nie jest to samo.
W dzisiejszych czasach wiele nastolatków jest w związkach. Często możemy zauważyć na mieście, czy w parku, czy gdziekolwiek indziej, takich, co to się trzymają za ręce, przytulają, całują itp. Już nie będę się wypowiadać na ten temat w tej notce. Może kiedyś to zrobię, ale jeszcze nie dziś. W każdym bądź razie, przeważnie, gdy spotykamy taką parę, nie da się nie usłyszeć czułych słówek, czy zwrotu "KOCHAM CIĘ".
Teraz pytanie brzmi: czy w wieku 12-17 lat można kogoś pokochać, tak prawdziwie? Pewnie osoby będące ze sobą uważają, że tak, no bo przecież są razem "kochają się". Moje zdanie jest zupełnie inne. Dlaczego? Bo takie związki nie kończyłyby się zaledwie po tygodniu, miesiącu, czy roku. One trwałyby o wiele dłużej, nawet do końca życia, bo przecież na tym polega miłość, prawda? Zakochani nie widzą świata poza sobą, codziennie się poznają, odkrywają na nowo, chcą spędzić ze sobą resztę życia i robią wszystko w tym kierunku. Nawet spora kłótnia nie jest w stanie rozerwać tej więzi między nimi. A tu? Wśród nastolatków wystarczy to, że chłopak przytuli się na powitanie do innej dziewczyny. Wówczas związek jest zakończony, bo przecież to zdrada! Wystarczy mała kłótnia o coś błahego, nieistotnego. Koniec związku. Czy to jest miłość? Miłość trwa wiecznie, nie dwa miesiące. Takie jest moje zdanie, a co wy o tym sądzicie?

Large

Large 

Large

Large 

Large

Large

9 komentarzy:

 1. W wieku 17 lat czy można powiedzieć Kocham...? Nie wiem... Wszystko zależy od stażu związku, od wspólnych przeżyć etc...
  Sądzę że do uczucia, którym jest miłość trzeba po prostu dojrzeć.

  OdpowiedzUsuń
 2. ja mam takie samo zdanie jak Ty :) do prawdziwej milosci trzeba dojrzec, wciaz ja poznawac i kazdego dnia zakochiwac sie jeszcze bardziej w tej osobie,ja juz poznalam taka osobe i wiem ze miedzy nami jest to jedno jedyne najprawdziwsze uczucie :) moze jestem jeszcze mloda,bo mam dopiero 19 lat,ale takie rzeczy sie czuje, a nigdy wczesniej jeszcze tego nie czulam mimo ze bylam w innych dlugich zwiazkach :)

  OdpowiedzUsuń
 3. w zupełności się z Tobą zgadzam...:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Od zawsze jestem zdania że nie należy rzucać słów na wiatr. Tak samo śmieszy mnie, gdy nastolatki (no dobrze, też jestem jeszcze nastolatką, ale tak nie robię) w pierwszym dniu "chodzenia ze sobą" mówią jak to się kochają. Słowa Kocham Cię.. wydaje mi się że lepiej poczekać kilkanaście lat za osobą której chcemy je powiedzieć, niż mówić to osobie którą znamy dwa miesiące. Można ze sobą być, ale kochaniem, miłością bym tego nie nazwała. Ogólnie związki takie jak opiasłaś w końcówce postu są tematem bez końca.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja też nikomu konkretnemu nie zazdroszczę że mają kogoś, szczególnie takiej nastolatce która nie wie co to jest miłość. Też nie sądzę że można to nazwać miłością, a mówienie że się kogoś kocha po tygodniu jest co najmniej śmieszne.. można kogoś darzyć jakimś uczuciem, który oczywiście z czasem się powiększa, ale po tak krótkim czasie.. nie powiedziałabym :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chyba większość mądrych, albo inaczej.. rozsądnych osób ma takie zdanie :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Według mnie to takich prawdziwych prawdziwych związków jest może ułamek procenta, te osoby naprawdę muszą czuć się ze sobą dobrze rozumieć jak najlepsi przyjaciele, no bo jaki jest sens, chwalić się koleżankom w ilu to ja "związkach" już nie byłam. Sama chciałabym mieć chłopaka, ale wiem, że to dla mnie jeszcze nie ten czas, bo nie potrafiłabym zapewne w nim być, jak znam siebie, muszę do tego dorosnąć :)

  OdpowiedzUsuń
 8. do bycia w związku trzeba dojrzeć. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. W wieku 15/16/17 już spokojnie można kochać, ale 12? Nie widziałam żadnego dziecka w tym wieku, które wiedziałoby co to miłość!

  OdpowiedzUsuń

Witaj!
Skoro już tu weszłaś/wszedłeś, to może zechcesz pozostawić po sobie małą pamiątkę w postaci komentarza? Będzie mi bardzo miło ;3
No i na pewno się odwdzięczę :)