wtorek, 7 maja 2013

13. Music in my life.

Witam!

     W dzisiejszym poście chciałabym się podzielić z Wami moją miłością do muzyki... Nie, to nie powinno tak brzmieć. Zacznijmy od nowa... W dzisiejszym poście chciałabym powiedzieć Wam jaką rolę w moim życiu odgrywa muzyka, czym dla mnie jest. Tak, o to mi chodziło :)

     W sumie to nie wiem od czego mam zacząć...
Muzyka jest moją największą miłością, jest moją przyjaciółką, jest moim wsparciem, moim ukojeniem. Zabiera mnie w miejsca, gdzie jestem tylko ja i ona, a razem z nami moja wielka miłość do niej. Gdybym tylko mogła, muzyki słuchałabym cały dzień i całą noc. Na okrągło. Do znudzenia, aczkolwiek wiem, że ten moment nie miałby w moim życiu miejsca. Tak to jest, że gdy coś/kogoś kochamy, nie chcemy się z tym czymś/kimś rozstawać... już nigdy. Forever together <3
Co mogę jeszcze napisać? Może to, że muzykę darzę wielkim szacunkiem, bo przecież muzyka, to muzyka, prawda? Oczywiście są gatunki, których nie lubię, ale nie obrażam tych, którzy owego gatunku słuchają.
W końcu nie na tym to polega. Musimy tolerować gusty innych, a wówczas i nasz będzie tolerowany przez te osoby. "Nie rób drugiemu, co tobie nie miłe" - znacie to przysłowie? Jednym może się wydawać, że to powiedzenie w ogóle nie ma związku z tolerancją gatunków muzycznych... no i ogólnie akceptacją, ale gdy się nad tym zastanowisz - dojrzysz właśnie to powiązanie. Spróbuj, a jeśli nadal nie rozumiesz, zapytaj, wyjaśnię.
Bardzo irytują mnie osoby, które obrażają innych, ponieważ ci słuchają przykładowo Justina Bieber'a czy One Direction. Dlaczego one to robią? Jaki mają w tym cel? Czy upokarzanie innych, obrażanie, wyzywanie ich idoli sprawia tym osobom radość? Satysfakcję? Cieszy ich ranienie innych? Cholerni sadyści!
Wytłumaczcie mi proszę, jaki jest w tym wszystkim cel? Dlaczego ci dręczyciele nie mogą zająć się sobą, muzyką, której słuchają? Dlaczego? Wytłumaczcie mi, bo nie rozumiem...
Nie rozumiem też osób, które ograniczają się w muzyce. Jest tyle gatunków, tyle rodzai, tyle muzyków, a oni słuchają tylko jednego, a wszystkie inne uważają za złe. Weźmy takiego metalowca (oczywiście nie wszyscy tacy są): będzie słuchał cały czas metalu zupełnie odrzucając inne gatunki muzyczne. No okej, rozumiem. Może po prostu inne mu nie przypadły tak do gustu, jak metal, którego słucha, ale żeby od razu obrażać inne gatunki i ich słuchaczy? O nie, nie, nie. To jest dla mnie po prostu nie do pojęcia.
Zachowanie takich osób uważam za irracjonalne, a wy?
Co o tym wszystkim sądzicie?
Jaki jest wasz stosunek do muzyki?

Large 

Large

Large 

Large

Large 

Large

Large 

Large

Large 

Large

Large 

Large

Large 

Large

Large 

Large


Large 

Large

Large 

Large

Large 

Large

Large 
 
Pamiętajmy!
Nie oceniajmy ludzi po tym, jakiej muzyki słuchają!
To nie jest ważne. Przez tak powierzchowne ocenianie możemy wiele stracić.
Nie bójmy się słuchać muzyki, która nam się podoba.
Nie przejmujmy się innymi! 
Bądźmy sobą!

9 komentarzy:

 1. ooooooooooo! Justin ♥♥♥ Nie rozumiem ciągłego obrażania innych piosenkarzy/ piosenkarek/ zespołów, co to innym daje ? Ja nie lubię wysłuchiwania jak inni wyśmiewają się z Justina, a przy okazji ze mnie. Ale dzięki temu staję się silniejsza :)

  OdpowiedzUsuń
 2. dziękuję :) uwielbiam Bruno Marsa i Rihanne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Muzyką trzeba się cieszyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Michael Jackson , One Direction , Lana , RiRi , Bruno ♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję, Aniu za komentarz. A co do wyśmiewanie innych za rodzaj słuchanej muzyki, czy w ogóle inne zainteresowania, poglądy i sposób myślenia, to świadectwo własnego ograniczenia i limitów poznawczych.
  Może zaobserwujemy?

  OdpowiedzUsuń
 6. hej ;) a propos tego programu do zmiany zdjęć --> pixir.com

  OdpowiedzUsuń
 7. ja uwielbiam ciszę, ale tylko dobra muzyka może sprawić że się totalnie rozluźniam

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny post, też uwielbiam muzykę! <3

  OdpowiedzUsuń

Witaj!
Skoro już tu weszłaś/wszedłeś, to może zechcesz pozostawić po sobie małą pamiątkę w postaci komentarza? Będzie mi bardzo miło ;3
No i na pewno się odwdzięczę :)